Exist Archive -The Other Side of the Sky-, walkiriowate dziecko tri-Ace

banner-existarchiveMimo tego, że tri-Ace zostało wykupione przez firmę zajmującą się głównie aplikacjami mobilnymi, samo studio wydaje się funkcjonować. Nie dość, że pracują nad piątym Star Ocean, to w tym tygodniu oficjalnie ogłosili wydanie zupełnie nowej gry pod okropnym tytułem Exist Archive -The Other Side of the Sky-. Dlaczego powinno nas to interesować?

Wyobraźcie sobie RPGa z widokiem z boku, gdzie pojawiają się elementy platformówkowe. W którym system walki polega na tym, że ruch czterech walczących postaci przypisany jest do przycisków na padzie. Postaci w grze są ciemnoszare pod względem etycznym, a otaczający je świat jest ponury. Grę wyprodukowało tri-Ace, a muzykę skomponował Motoi Sakuraba. Jeśli pomyśleliście ‘łolaboga, toż to Valkyrie Profile’, to dlatego właśnie powinna zainteresować Was nowa produkcja tri-Ace. Exist Archive jest duchowym następcą pierwszego Valkyrie Profile.

Exist-Archive_Fami-shot_07-29-15_002Chwilowo mamy tylko nieduże obrazki od Famitsu. Muzyki możecie sobie posłuchać na oficjalnej stronie, która w pełni ma się otworzyć 3.08.

Historia Exist Archive ma miejsce w obcym świecie niepokojąco przypominającym zaświaty. Głównymi bohaterami jest grupa młodych ludzi ze współczesnego Tokio, którym było się umarło w wyniku eksplozji. Zamiast grzecznie odejść do dowolnie wybranych mainstreamowych nieb lub innych Valhal, w wyniku tego, że w ich duszach istniały fragmenty złego bóstwa, bohaterowie trafiają do wcześniej wspomnianej Protolexy. Tam zostają wplątani w konflikt między bogami. No jeśli to nie brzmi jak Valkyrie Profile bez walkirii, to ja nie wiem co.

System walki, jak już rzekłam, ma bardzo przypominać ten z pierwszego Valkyrie Profile. Wrogów będziemy widzieć na planszach zanim wdamy się w potyczki z nimi, a w trakcie samej walki będziemy mogli wpływać na kolejność walczących. No i gdyby brakowało Wam Nibelung Valesti, to w Exist Archive bohaterowie będą mieli specjalne ataki pod postacią “Demon’s Greed”.

Exist-Archive_Fami-shot_07-29-15_003Exist-Archive_Fami-shot_07-29-15_004

Na dzień dzisiejszy gra jest w 75% gotowa i ma zostać wydana już w tym roku na Playstation 4 i Vitę. Reżyserem i scenarzystą jest Masaki Norimoto, głównym programistą Yoshiharu Gotanda, projekty postaci stworzył znany głównie z Love Live Taro Mino, a całe przedsięwzięcie wydaje Spike Chunsoft. Chyba nie muszę Wam mówić jak bardzo jestem tym nowym cudeńkiem podekscytowana, bo jak dobrze wiecie, Valkyrie Profile to moja ulubiona seria gier. Mój portfel jest gotowy.

Exist-Archive_Fami-shot_07-29-15_001

Jedna myśl na temat “Exist Archive -The Other Side of the Sky-, walkiriowate dziecko tri-Ace

  1. Słysząc o współpracy tri-Ace i Spike Chunsoft liczyłem po cichu na zapowiedź Danganronpy 3: Till the End of Despair, ale prawie-VP też brzmi obiecująco :P

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s