Odin Sphere Leiftrasir, czyli Odin Sphere nareszcie w HD!

banner-odinspherehdOdin Sphere to moja ulubiona gra Vanillaware. Pewnie, daleko jej do ideału, ale tak wiele rzeczy mi w niej pasowało, że chętnie do niej wracam. Możecie sobie więc wyobrazić moją radość na to, że Vanillaware ogłosiło wydanie wersji HD tej gry o jakże nordycko brzmiącym podtytule Leiftrasir.

Odin Sphere Leiftrasir ma nie być zwykłym remasterem. Twórcy chwalą się, że do gry wprowadzono mnóstwo usprawnień, jak chociażby nowy system walki (ma przypominać ten z Muramasy), nowe mapy i przeciwników, odnowioną alchemię i nie tylko. Wszystko to w oko cieszącym HD, na które ta gra w pełni zasługuje.

Odin-Sphere-Lefitrasir

W trakcie streamu pokazano nowości, jak chociażby odświeżony system walki na przykładzie Gwendolyn (te combosy!), kolejkowanie czynności, nowiutkie mapy i masę, masę innych rzeczy. Gdybyście jednak nie chcieli wypróbować tych nowości, gra ma zawierać także tryb klasyczny, wzięty z oryginalnej wersji gry.

Odin Sphere Leiftrasir zostanie wydane w Japonii w styczniu następnego roku. Ja bym tę grę kupiła nawet gdyby była leniwym remasterem, więc cieszę się, że Vanillaware troszkę bardziej się postarało. Czy Leiftrasir zobaczymy po angielsku? Raczej tak, kwestia tylko tego na której z trzech dostępnych konsol. Bo Leiftrasir zostanie wydane na PS3, PS4 i Vicie.

Odświeżone Odin Sphere nie było jedyną zapowiedzią Vanillaware. Pracują z Atlusem nad jakąś nowością, o której usłyszymy we wrześniu, czyli na starym i dobrym TGSie. Zapowiedź zapowiedzi sugeruje niecharakterystyczne dla studia George’a Kamitaniego klimaty sci-fi. Ale co to faktycznie będzie dowiemy się już wkrótce.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s