The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel na jesieni po angielsku?!

banner-sennokiseki E3 jeszcze się nie zaczęło, a XSEED już oficjalnie zapowiedziało wydanie Legend of Heroes: Trails of Cold Steel aka Sen no Kiseki w języku angielskim. Szokujące dwie rzeczy z tej zapowiedzi to primo: premiera ma mieć miejsce już tej jesieni i secundo: obecnie trwają prace nad Sen no Kiseki II. Jeśli XSEED uda się spełnić te zapowiedzi to wierzcie mi, że masa zabawy przed nami.

Jeśli nie wiecie czym jest the Legend of Heroes, to w dużym skrócie jest to fabularnie napędzana seria Falcomu. Gry mają bardzo długą i skomplikowaną historię, ale dla naszego użytku warto wiedzieć, że są to świetnie napisane tytuły z duuuuużą ilością fabuły. Po angielsku można kupić Trails in the Sky (PSP/Vita, PC), XSEED od wielu lat pracuje nad sequelem tej gry, a przed nami kolejne dwie gry na PS3/Vitę.

A to jest główny motyw bitewny. Najs.

Jak mają się do siebie Trails in the Sky i Cold Steel? Dzieją się w tym samym świecie i pewne wydarzenia fabularne ze sobą się łączą. Nie dajcie się zrazić ludziom, którzy plują jadem za to, że nie zapowiada się żebyśmy dostali angielskie wydanie dwóch gier, które poprzedziły Cold Steel, mianowicie Zero no Kiseki oraz Ao no Kiseki. Oba te tytuły na razie nie mają szans na zachodnie wydanie, a nie są konieczne do zrozumienia tego, co dzieje się w Cold Steel. Jak twierdzi sam prezes Falcomu, Sen no Kiseki powstało z myślą o nowym pokoleniu graczy i ma być przyjazne dla nowicjuszy. Nie muszę też chyba wspominać o tym, że dobre wyniki sprzedaży mogłyby pozytywnie wpłynąć na szanse Zero i Ao na zachodnim rynku.

A teraz o samym Trails of Cold Steel/Sen no Kiseki. Rzecz dzieje się w Imperium Erebonii, jednej z nacji należącej do Liberl, znanego z Trails in the Sky. Wcielamy się w uczniów elitarnej militarnej szkoły i poznajemy polityczne oraz społeczne niuanse nękające ten kraj. I to tyle jeśli chodzi o fabułę z mojej strony, skoro ma wyjść, to nie muszę się dla Was spoilerować!

trails of cold steel

Rozgrywkowo sprawa jest rozwiniętą wersją znanego już Trails in the Sky, czyli nieco strategiczna wersja turowego RPG z duuuużą ilością dialogów. Serio, bierzcie to pod uwagę, te gry lubią słowa. Ale to dobrze, bo nieźle sobie z nimi radzą!

Na koniec dodam, że Falcom znowu się rozpędził i stworzył zbyt dużą opowieść żeby mogła zmieścić się w jednej grze, dlatego Sen no Kiseki ma bezpośredni sequel, który jest tak naprawdę częścią całosci. Jeśli wierzyć weteranom to o ile pierwsza część jest troszkę ‘meh’ (jak na standardy serii), to Sen no Kiseki II jest jedną z najlepszych gier z serii. A XSEED zapowiedziało, że już nad nią pracują! Jeśli o mnie chodzi to jestem podekscytowana tym wszystkim. A jeśli XSEED uda się wywiązać z tych dwóch premier, to będę absolutnie przeszczęśliwa.

Do E3 jeszcze zostało kilka dni, ale ja już jestem w pełni usatysfakcjonowana. Jedyne co mogłoby przebić moją radość to jakieś Final Fantasy XII HD Remaster, ale to wymagałoby od Square Enix przytomności, więc na to nie liczę.

Jedna myśl na temat “The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel na jesieni po angielsku?!

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s