Co tam panie u… ploty przed E3!

banner-cotampanieu-ploty-e3Dzień doberek! Nie wiem jak to się stało, ale za chwilę czerwiec. Przecież przed momentem był luty. Jak to się dzieje? No, ale nie przyszliście tutaj czytać o moim starzeniu się, więc pomówmy o grach. Za chwilę E3, więc zobaczmy co nam się pichci na kilka tygodni przed nim.

 • Fani Neptunii proszeni są o wystąpienie i wytłumaczenie mi, czy to tylko wrażenie, czy nowe gry z serii faktycznie są ogłaszane z prędkością karabinu maszynowego. Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3, Hyperdimension Neptunia Victory II, Hyperdimension Neptunia U Action Unleashed… a jeszcze gdzieś po drodze ma się pojawić Steamowa wersja Re;Birth 2. Compile Heart wybawcą jRPG.
 • A propos wybawców jRPG, Imageepoch oficjalnie splajtowało. Twórcy takich gier jak Sands of Destruction, Arc Rise Fantasia, Fate/Extra czy Black Rock Shooter: The Game mieli ostatnimi czasy wiele przygód, które ostatecznie skończyły się zamknięciem studia. Jestem zupełnie obojętna, bo większosć ich gier spłynęła po mnie jak po kaczce. W Time and Eternity nie zamierzam grać w ogóle.
 • Bravely Second zostało zarejestrowane w europejskich znakach towarowych. Czy to oznacza, że wkrótce zostanie ogłoszona wersja anglojęzyczna? (prawdopodobnie tak, Bravely Default przyzwoicie się sprzedało na zachodzie)
 • Kolejne ploty na temat lokalizacji Sen no Kiseki (aka The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel) wywołało pojawienie się preorderu na hiszpańskiej stronie GAME. Zamieścili datę premiery 23 października, co oznaczałoby, że wydawca musiałby lada moment, na jakiejś dużej imprezie, ogłosić to oficjalnie. Hm.
 • Dragon Quest VIII, czyli jedyna część serii, którą przeszłam w całości, zostanie wydana na 3DSie. Trochę szkoda, bo w HD ósemka wygląda bajecznie, ale ma to sens. Poprzednie porty pojawiły się właśnie na tej konsolce.
 • Atlus i NISA ładnie współpracują przy kolejnych premierach. Etrian Odyssey 2 Untold pojawi się w Europie w lutym, Etrian Mystery Dungeon we wrześniu, Devil Survivor 2: Record Breaker 30. października, a Lost Dimension w sierpniu.
 • Lost Dimension, jeśli ktoś wcześniej nie słyszał, to tanizną zalatująca mieszanka Valkyria Chronicles i Fire Emblema (pod względem rozgrywkowym). Zamierzam kupić kiedy stanieje.
 • Persona 4: Dancing All Night dostanie również na zachodzie wypaśną wersję limitowaną. Zamawiam jak tylko skończę ten wpis. Konkretnej daty premiery chwilowo brak, sklepy sugerują koniec września.

Persona-4-Dancing-All-Night_2015_05-28-15_011.jpg_600GOTY. 

 • Aksys Games wyda po angielsku grę otome pt. Norn9: Var Commons. Fani są super podnieceni, a ja lekko znudzona, bo dotychczasowe VN Idea Factory mnie znużyły.
 • Final Fantasy Agito zostanie wydane na Windowsie 10.
 • Star Ocean 5 prawdopodobnie pojawi się podczas E3, jeśli wierzyć sugestiom Akimana, który jest odpowiedzialny za (okropne) projekty postaci. Mało tego, pojawił się europejski podtytuł wśród nowych trademarków. Czy to oznacza anglojęzyczne wydanie gry? (raczej tak)
 • Dragon Quest Heroes ma (jeszcze niezatwierdzoną przez PR) datę zachodniej premiery: 13 października. Szykujcie pady i niebieskie glutki!
 • Jakiś tydzień po tym jak GungHo pytało fanów w sondzie o tym, w jakie porty chcieliby zagrać, ogłosili wydanie Grandii II na piecyku. Będzie to nowy port, oparty na oryginalnym wydaniu gry. Hurej!
 • Dwie gry Sword Art Online, Hollow Fragment i Lost Song, zostaną wydane na PS4.

Na tym etapie skończę, bo mogłabym tak jeszcze tłuc przez parę stron. Się dzieje i podejrzewam, że w połowie czerwca też może się zrobić całkiem sympatycznie. A jeśli nie wtedy to na TGSie. Uwielbiam ten sezon.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s