15 najlepszych openingów w (japońskich) grach!

  1. Grandia

 

  1. Wild Arms

Western w moich dżerpegach! Nie wydaje mi się żeby jakakolwiek inna seria poza Wild Arms podjęła się tego zadania. Popatrzcie tylko na ten opening – rysunki i animacje rodem z lat 90tych, fantastyczna muzyka Michiru Naruke. Jeśli to gwizdanie nie sprawia, że chcecie wybrać się w przygodę na dzikim zachodzie, to chyba nic innego Was nie sprowokuje.

 

  1. Valkyrie Profile

Kolejny przykład animacji i rysunków, które powiewają latami 90. Dzisiaj tak się już nie rysuje, nosy wyszły z mody. W każdym razie Valkyrie Profile ma w swoim openingu wszystko – bogów, walkirie, akcję i molestowanie.

 

  1. Persona 4

Oryginalny opening Persony 4 mogę oglądać bez końca. Ta muzyka, ta nieco kulejąca, ale odpowiednio wykorzystana animacja! Ten opening skupia się na tej fajnej, zagadkowej części czwartej gry, podczas gdy wersja Golden to typowy animu opening z mnóstwem designerskich wtyk. Mam nadzieję, że piątka wróci do tych fajniejszych rzeczy.

 

  1. Chrono Cross

Nie ma chyba osoby, która nie byłaby pod ogromnym wrażeniem tego intra. Komu bym go nie pokazała, niezależnie od wieku, uwielbia opening Chrono Crossa. Ciężko się dziwić, muzyka Mitsudy wrzuca w fotel i w zasadzie nie ma znaczenia co dzieje się na ekranie – chociaż pojawiają się obietnice przygody, tajemnicy i wyjątkowych przeżyć.

 

  1. Suikoden III

Wszystkie Suikodeny mają bardzo fajne openingi. Jednak tylko trzeci Suikoden, moim zdaniem rzecz jasna, tak udanie połączył fantastyczną muzykę z równie imponującymi obrazkami. Jest tu piękna animacja (zepsuta lekko nieświeżym CGI, ale ja to ignoruję), mnóstwo intrygujących wydarzeń i autentyczna wojna. Po dzień dzisiejszy żaden inny opening nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak trzeci Suikoden. Jestem jednak otwarta na nowości!

Nie ma nic lepszego niż porządny opening do gry. No, może zakończenia, ale o tym kiedy indziej. Tymczasem pochwalcie się, jakie są Wasze ulubione intra z gier i dlaczego?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s