Stężenie Ys na Steamie wzrasta, czyli Ys VI: The Ark of Napishtim PC!

banner-ysnapishtimJuż wielokrotnie pisałam o tym, że Falcom jest super, a ich gry są jeszcze lepsze. Nie przestaje mnie więc cieszyć to, jak łatwo dostępne powoli stają się ich produkty. XSEED wypuszcza Ys którymi otworami się tylko da, możecie je kupić w tylu PCtowych odsłonach, że aż serce rośnie. Dokooptujcie do tej kolekcji szóstą część gry, która opuściła łapska Konami.

Ys: The Ark of Napishtim jest szóstą grą z serii i oryginalnie oczywiście wyszła na PCta, ale na zachodni rynek pojawiła się oficjalnie tylko na Playstation 2 i Playstation Portable. Szczególnie dobrze została zapamiętana ta pierwsza, bo Konami wzbogaciło ją o pełny voice acting, zmienione filmiki i proporcjonalne, polygonowe modele postaci. Voice acting był okropny, filmiki niezbyt ładne, a i modele postaci jakoś mniej urokliwe, ale zawsze coś. Sama gra po raz pierwszy wykorzystywała silnik graficzny, który potem został potem pojawiał się chociażby w Oath in Felghana.

ys napishtim olha

XSEED po raz pierwszy wydaje grę oficjalnie na PCecie. Istnieje już fanowskie tłumaczenie, ale wersja XSEED będzie posiadała własne, a poza tym będzie bogatsza o lepsze możliwości graficzne, hardcorowy tryb w którym nie będzie się przechowywało przedmiotów, jedynie używało na bieżąco tego, co się znajdzie i niezbędnie potrzebna, a nieobecna w żadnej wcześniejszej wersji gry teleportacja.

 Czy wiedzieliście, że Ys ma dobrą muzykę?! Tutaj przykład ścieżki eksluzywnej dla wydania na PS2.

Do Ark of Napishtim mam ogromny sentyment, bo była moim pierwszym Ysem. Ogromnie się cieszę, że mnóstwo osób będzie miało sposobność popróbować się z tą grą w jej najlepszym wydaniu. Premiera została zapowiedziana na wiosnę, czyli możemy się jej spodziewać w zasadzie w każdej chwili aż do lipca. Na całe szczęście jest już niemalże gotowa, dlatego nie powinny mieć miejsca opóźnienia jak w przypadku drugiego rozdziału Trails in the Sky, na które cierpliwie czekamy.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s