Co tam panie u: Persona 5… serio!

persona 5 2015Takie rzeczy jak dorosłe życie co prawda skutecznie uniemożliwiły mi uczestniczenie w tegorocznych wybrykach Atlusa, ale z radością stwierdzam, że nie przebili swojego eventu z listopada 2013 roku. W tym roku nie wyganiali ludzi na mróz i nie dali nawet przeuroczej starszej pani, która zasłaniałaby ekrany w trakcie emisji trailerów. Nie oznacza to, że było źle, ale nie było też powodów do wycia ze śmiechu.

Podczas dwudniowego odliczania Atlus zapuścił nam mnóstwo materiałów z jedynych Person, które istnieją, czyli 3 i 4. Dowiedzieliśmy się także, że Yosuke jest najpopularniejszą postacią z czwórki, a Memories of You najpopularniejszą Personową piosenką. Innymi słowy Japonia nadal ma zły gust, a ja mam dość Persony 3 i 4 na następnych pięć dekad… o ile nie mają związku z grami tanecznymi.

Persona 4: Dancing All Night (25.06.2015, Vita)

Atlus zapuścił nową piosenkę, której słucham od paru dni na zapętleniu. Nie jest zła.

Persona 4: Dancing All Night ciągle napawa mnie niepokojem, mimo tego, że dostaliśmy masę informacji na jej temat. Po pierwsze: gra ma fabułę! Rise zbiera drużynę w celu ratowania koleżanki po fachu, która zaplątała się w voo doo stronę internetową. Mieści się tu jakiś dowcipas na temat Tumblra, który wymyślcie sobie sami. Jest także nowy trailer!

Abstrahując od tego, że Akira Yamaoka remixował jedną z piosenek (!!!!), trailer pokazuje minimalną ilość właściwej rozgrywki. Atlus wrzucił co prawdę kilka screenshotów, ale to wciąż trochę mało jak na reklamowanie eksluzywną Vitą i premierą pod koniec czerwca.

Persona 5 (???, PS3/PS4)

Prawdę mówiąc nie nastawiałam się na wiele, w końcu Dancing All Night musi się sprzedać, a piątka zaskarbia całe zainteresowanie, ale Atlus postanowił jednak nie przeginać z wieloletnim trollowaniem i pokazał nam najprawdziwszy trailer z gry.

Od Persony 5 oczekiwałam następujących rzeczy: widoczki jak z Catherine, seksowne UI i nie bycie Personą 3 lub 4. Trailer odhaczył wszystkie okienka, dlatego nie mogę się posiadać z radości, ale wciąż nie wiemy kiedy możemy się spodziewać gry. Czy to wciąż premiera 2015 roku? Czas pokaże! Póki co przeczytajcie sobie parę słów od reżysera gry, Katsury Hashino, który prawdopodobnie jest bardzo zestresowanym człowiekiem.

Koniec końców, tego chciałam, Atlusie. Tego chciałam.

2 myśli na temat “Co tam panie u: Persona 5… serio!

  1. Nie tylko Japonia ma zły gust bo większość około-personowej „publicystyki” obraca się wokół Persony 3 i 4. Trafiłem kiedyś na materiał na dość popularnym kanale na youtube zatytułowany „History of Persona series”. Materiał trwał jakieś 50 minut, Personie 1 i 2 poświęcono w sumie 5 minut, a spoilery z P4 trwały ponad pół godziny. Innymi słowy gry jRPG muszą być anime fanservice bullshit z emo nastolatkami wyolbrzymiającymi własne problemy. Piszę to z całą sympatią do P4, w którą dobrze mi się grało.

  2. Gust muzyczny mają spoko (ale mówi to P3fag, więc poprawka na to), tylko z tymi postaciami coś nie teges, Joske z tyłka tak bardzo :’D

    Z P5 jak na razie jest doooobrze, martwi mnie tylko Morgana, kotki kocham niezmiernie, ale boję się, że pullną Teddiego i zmienią ją w człowieka, żeby było +1 do waifus. Pls Atlus niech kot pozostanie kotem plspls pls

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s