Gallia potrzebuje Waszej klawiatury – Valkyria Chronicles zmierza na PCty!

banner valkyria chronicles pcNie wiem skąd się wziął ten nowy, dziwny trend z odgrzebywaniem portów japońskich gier na komputery osobiste, ale podoba mi się. Co prawda Square Enix jeszcze się nie nauczył, że opcja pełen ekran/okno to trochę mało jak na opcje graficzne, ale wygląda na to, że Sega takie rzeczy rozumie. Tak czy inaczej, w przeciwieństwie do Final Fantasy XIII, Valkyria Chronicles warto kupić nawet w przypadku leniwego portu.

Serio. Valkyria Chronicles to jedna z najlepszych gier dostępnych na Playstation 3. Ma zgrabnie napisaną fabułę, śliczną grafikę, cudownie patetyczną muzykę i bardzo ciekawą rozgrywkę w formie strategii połowicznie w czasie rzeczywistym. Steamowa wersja gry, z którą Sega (a właściwie klasyfikacja PEGI) wyskoczyła jak Filip z konopii, ma zawierać wszystkie DLC, czyli wyższy poziom trudności i zestaw dodatkowych misji opowiadających historie co ciekawszych postaci dalszoplanowych.

Sega obiecuje, że gra obsługuje rozdzielczości 720/1080p i wyższe, będzie śmigać przy 60 klatkach na sekundę i posiada możliwość swobodnego mapowania przycisków do pada (choć oczywiście gra za pomocą klawiatury i myszy też jest opcją). Mam nadzieję, że podczas czytania tego uśmiechacie się szyderczo w stronę Square Enix. Ciekawostką jest to, że to pierwsza cyfrowa wersja Valkyria Chronicles, oryginał nigdy się jej nie doczekał.

valkyria chronicles selvariaValkyria_Chronicles_II-PSPScreenshots20143Valk-DLC-7Valkyria_Chronicles-PS3Screenshots15186Valk_copy_copy

Wiem, że zwykle zalecam Wam czekanie na wyprzedaże i inne obniżki, ale Valkyria Chronicles będzie na zaprzyjaźnionych Steamach już 11. listopada za jedyne 20 jewro! Ja się nie będę w stanie powstrzymać. Ta Selvaria! A nóż widelec… Sega zwęszy interes i zacznie wprowadzać inne gry na kompiutry?!

Jedna myśl na temat “Gallia potrzebuje Waszej klawiatury – Valkyria Chronicles zmierza na PCty!

  1. Też się cieszę z tych portów japońskich gier pomimo tego, że Square zadbał o to by miały bardzo złą reputację. 20 Euro to pewnie niedużo jak na grę z kompletem DLC, ale weźmy pod uwagę, że gra ma już 6 lat – poczekam na jakąś obniżkę.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s