Tokyo Game Show 2014 – część 1

tokyo game show 2014Znowu nastała Gwiazdka dla weebów, pod jaką to nazwą powinno funkcjonować Tokyo Game Show. O ile E3 jest wydarzeniem, podczas którego przedstawiciele firm głównie wymachują swoimi imponującymi sprzętami, to TGS jest imprezą stricte grową i na próżno tu oczekiwać nowości konsolowych. Właściwie z nowościami growymi też bywa cienko, bo głównym celem targów jest przedstawienie istniejących produktów. Tak czy inaczej weeby z całego świata oczekują, że na TGSie spełnią się ich growe fantazje. Czy ten rok to nareszcie ten rok?

(Tekst będzie w razie potrzeby uzupełniany co ciekawszymi piątkowymi informacjami!)

Square Enix

  • Final Fantasy XV ma nowy trailer i ma dostać demo już w marcu. Ponadto reżyserem gry został Hajime Tabata (ten od Crisis Core i Type-0), a Tatsuya Nomura zajmuje się swoimi projektami (czyt. KH3). Nawet nie chcę wiedzieć, jaki smród kryje się za tą sytuacją. W każdym razie wygląda na to, że FFXV to więcej niż masowa halucynacja.
  • Final Fantasy Type-0 HD wygląda bardzo ładnie, naprawdę. Problem w tym, że jest to remaster gry, która została stworzona z myślą o urządzeniu mobilnym. Z drugiej strony, rzeczą zajmuje się Hexadrive, którzy są najlepsi w robieniu remasterów. Tu macie 25 minut gry prosto od IGNu. Tak czy inaczej premiera 17. i 20. marca 2015 roku odpowiednio w USA i Europie. A, no i z grą dostaniemy demo wyżej wspomnianego Final Fantasy XV.
  • Final Fantasy Agito pojawi się na Vicie pod postacią Final Fantasy Agito+. Nie myślcie o tym zbyt długo ani zbyt intensywnie.
  • Wiecie, gdzie nie było jeszcze Lightning? Na PCecie. Dlatego też trylogia Final Fantasy XIII wyląduje na Steamie i mu podobnych, zaczynając od pierwszej gry już 9. października.
  • Nowy trailer z Final Fantasy VII G-Bike, minigierki polegającej na jeżdżeniu motocyklem. Jest Tifa, a modele postaci wyglądają podejrzanie podobnie do tych z Dissidii 012.
  • Bravely Second wygląda bardzo, ale to bardzo podobnie do pierwszej gry, Bravely Default. Pytanie tylko, czy to źle?
  • Zagrałabym w Dragon Quest: Heroes, mimo że z Dragon Questem ma to niewiele wspólnego.
  • Kingdom Hearts 2.5 HD ReMix. Dzień 0.

Final-Fantasy-Type-0-HD XV

Nie Square Enix

Dobra, ja potrzebuję przerwy. Kontynuować zachwyty i ewentualne złośliwości będziemy już w następny piątek. Może do tego czasu zdążymy ochłonąć po huśtawce emocjonalnej jaką jest obcowanie ze Square Enix i spokojnie przeanalizujemy sobie to, co nam pokazali.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s