Persona 4 Arena Ultimax – zapowiedź

persona 4 arena ultimaxJak już dobrze wiecie, posysam w bijatykach jak mało kto. Właściwie posysam we wszystkim, co nie jest turowym RPGiem bądź wizualną nowelą, ale to nieistotne. Ważne jest to, że Atlus po raz kolejny każe mi zignorować zdrowy rozsądek i pokazuje następną czwartą Personę, którą muszę mieć. No bo co, mam zignorować możliwość nawalania Margaret i Adachim? Zobaczmy czy kontynuacja Persony 4 Areny, Ultimax, ma jeszcze jakieś zalety.

Persona 4 Arena miała dwie wielkie wady. Jedną z nich była blokada regionalna, drugą nudny tryb fabularny, ktory polegał na czytaniu przez kilkanaście godzin tej samej historii z różnych punktów widzenia. Nie jestem w stanie powiedzieć jak będzie wyglądać tryb fabularny w Personie 4 Arenie Ultimax, ale chodzą głosy, że nastąpiła poprawa. Wiadomo już też, że gra nie będzie miała blokady regionalnej w angielskiej wersji (na tę chwilę są wątpliwości co do wersji japońskiej), więc nie jest źle. Dodajmy do tego chore ilości postaci do ogrania (o których za moment) i okazuje się, że P4U jest jeszcze bardziej pociągające niż pierwsza gra, a tamta była bardzo atrakcyjna!

Postaci, które pojawiły się w pierwszej grze powracają z nowymi atakami i, co ciekawsze, ze swoimi mrocznymi odpowiednikami pod postacią Shadows. Cienie bohaterów Persony 4 zasadniczo znamy, ale w Arenie Ultimax zyskują je także postaci z trzeciej Persony. Co do technicznych aspektów tych postaci, to ich główną zaletą jest możliwość wejścia w berserk, który umożliwia nam nawalanie przeciwnika specjalniejszymi atakami bez przerw.

yukari junpei persona arena ultimax

Największą atrakcją Ultimax są prawdziwe nowe postacie, do których zaliczają się enigmatyczny Sho Minazuki (oraz jego odpowiednik bez Persony), Rise Kujikawa, Bropei, Yukari oraz Ken i Koromaru z Persony 3. Jako DLC dołączają niejacy Adachi, Marie oraz Margaret. Jest to imponujący wachlarz postaci i nie mogę się doczekać na oglądanie ich wszystkich w akcji.

Powierzchownie Persona 4 Arena Ultimax nie różni się zbytnio od swojej poprzedniczki. Wciąż mamy do czynienia z pięknymi sprite’ami i niezwykle atrakcyjnym interfejsem tym razem w odcieniach błękitu. Ciężko mi się wypowiedzieć na temat muzyki, bo nie słyszałam jeszcze nowych nagrań, ale tu też należy się spodziewać solidnej roboty. Oprócz znanych z pierwszej gry trybów fabularnych, arcade czy gry online, w Ultimax pojawia się Golden Arena, który pozwala na przejście w tryb RPG, gdzie poprawiamy statystyki swojej postaci i uczymy jej nowych umiejętności.

adachi joker persona arena ultimaxMoże się wydawać, że lubię Adachiego, ale to nieprawda. Ja go uwielbiam wyśmiewać.

Persona 4 Arena Ultimax będzie do kupienia w Ameryce Północnej już 30. września, o Europie nie wiadomo jeszcze nic. Ale tak prawdę mówiąc to nie wiem po co czekać na europejską premierę, skoro Atlus pozbył się blokady regionalnej. Chcecie, to bierzcie! Tymczasem skoro następny tytuł Atlusa pojawia się na półkach sklepowych, oznacza to dramatyczne zbliżanie się premiery ich najlepszego zapowiadanego tytułu… tak, tak, nadchodzi czas Dancing All Night! Tokyo Game Show powinno być w tym roku bardzo ekscytujące.

Czy wiedzieliście, że Persona 4 Arena Ultimax jest kontynuacją Persony 3/4 i znajdziecie tam spoilery z tych gier? W tym trailerze też!

Jedna myśl na temat “Persona 4 Arena Ultimax – zapowiedź

  1. Zastanawiam się ciągle, czy dla samego Kena i Bropeia warto kupić. Dopóki nie zagrałam w vanilla Arenę pokładałam jeszcze nadzieje w story modzie, ale po przejściu w niej jednego segmentu i prawie że zaśnięciu w trakcie, welp… ._.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s