Tales of Xillia 2, czyli Bandai Namco kocha fanów, a fani Bandai Namco!

banner tales of xillia 2Tales of Xillia może i było cokolwiek nijakie, ale i tak doczekało się kontynuacji, która w ciągu miesiąca pojawi się także w wersji anglojęzycznej! Według fanów sequel poprawia wiele problemów, z którymi borykała się pierwsza Xillia, a ja, prawdę mówiąc, z chęcią pogram w nowe Tales, a następne pojawi się dopiero na zimę.

Tales of Xillia 2 w roli głównej obsadza Ludgera Kresnika, dwudziestoletniego kucharza, który pewnego pięknego dnia zostaje bohaterem poprzez uratowanie małej dziewczynki, Elle, z porwanego przez bliżej nieokreślonych bandytów pociągu. Żeby było jeszcze śmieszniej, Ludger ulega na tyle poważnemu wypadkowi, że musi zostać poddany leczeniu przez niejaką korporację Spirius i pozostaje z ogromnym długiem, który musimy pomóc mu spłacić.

Streszczenie z pewnością tego nie sugeruje, ale według fanów Xillia 2 ma jedną z najlepszych i najpoważniejszych opowieści w serii. Powracają bohaterowie z pierwszej gry, którzy przeszli najróżniejsze zmiany życiowe między grami i mamy szanse poznać ich bliżej dzięki tak zwanym epizodom, które pojawiają się w kiedy Ludger będzie z bohaterami odpowiednio blisko. Do dyspozycji dostajemy także dwie nowe postaci, które nie były grywalne z oczywistych powodów w pierwszej grze.

Alvin tox2Mam nadzieję, że oprócz głupot takich jak system walki czy rozwój postaci, Namco poprawiło jakość husbandów w grze.

Xillia 2 wrzuca do garnka kilka nowości. Pierwszą z nich jest fakt, że Ludger jest niemym protagonistą, co jeszcze nie miało miejsca w Tales. Po przejściu gry możliwe jest odblokowanie bardzo ograniczonej ilości mówionych przez niego kwestii, ale przez większość czasu Ludger będzie kłopotliwie milczał, a gra zaoferuje nam opcje dialogowe. Znacznie lepiej sprawdza się w walce, ponieważ dostaje do dyspozycji kilka rodzajów broni, które możemy zmieniać na bieżąco. Sam system walki jest doszlifowaną wersją tego z pierwszej gry.

tales-of-xillia-2

Pamiętajcie jak jeszcze parę lat temu fani Tales pluli z odrazą na zachodni oddział Namco (i prawdopodobnie vice versa)? Wciąż nie mogę uwierzyć co to się porobiło. Kolejny rok mija, w nasze ręce trafia nowa gra z serii, a przed nami następne! Nie mam nic przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Tales of Xillia 2 będzie do kupienia już 22. sierpnia (w Stanach trzy dni wcześniej), a na swoją kolej czeka między innymi Tales of Hearts R, o którym pomówimy za czas jakiś.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s