Jeszcze więcej rozpaczy, czyli Danganronpa: Another Episode

danganronpa another episodeSpike Chunsoft może i nie ma zbyt dużo szczęścia z kontynuowaniem 999 i Virtue’s Last Reward, ale Danganronpa rośnie im w siłę jako seria. Zeszłoroczna ekranizacja pierwszej gry może i była koszmarna pod względem animacji i… wszystkiego innego, ale przysporzyła serii dodatkowej popularności. Z racji tego nie tylko powstaje animacja drugiej gry, ale już wkrótce posmakujemy dodatkowej przygody w zwariowanym świecie psychopatycznych misiów, która będzie… strzelanką?

(Uwaga, opis zawiera psuje aka spoilery z pierwszej gry!)

Główną bohaterką Danganronpy: Another Episode jest Komaru Naegi, młodsza siostra głównego bohatera pierwszej gry, która od czasu kiedy ostatni raz ją widzieliśmy wyhodowała sobie ahoge. Komaru zostaje obdarowana megafonem, który z jakiegoś powodu ma pomóc jej przeżyć w zdominowanym przez rozpacz mieście Towa. Dziewczyna nie jest jedyną znajomą twarzą, która pojawia się w grze. Dołącza do niej Toko Fukawa, jedna z ‘absolwentek’ Hope’s Peak, a wraz z nią siłą rzeczy jej alternatywna mordercza osobowość pod postacią Genocider Jill.

Danganronpa another episodeDanganronpa another episodeDanganronpa another episode

Jako spece od noweli wizualnych, Spike Chunsoft postanowili z najnowszej Danganronpy zrobić oczywiście… przygodówkę z punktu widzenia trzeciej osoby. Gracze kierują Komaru lub Toko/Jill i rozprawiają się na rozmaite sposoby z Monomisiami, które opanowały miasto. Komaru posiada wyżej wspomniany megafon, który w rozmaity sposób wpływa na Monomisie i elementy środowiska, chociażby zmuszając te pierwsze do tańca lub ogłuszając je. Pełne umiejętności magicznego megafonu nie są do końca jasne. Toko natomiast może bronić się przed psychopatycznymi misiami paralizatorem. Dla fanów pierwszej gry powinno być oczywiste czym walczy Jill.

Danganronpa the mage another episodeW grze pojawiają się też nowe postaci, m.in. dziewczynka, której głos daje Aya Hirano (!!!).

Nie będę Was czarować, że gra wygląda dobrze. Grafika prezentuje się bardzo średnio, a i sama rozgrywka robi nie najlepsze wrażenie. Ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie? To nowa Danganronpa, która być może rozjaśni nam parę tajemnic z pierwszej (a być może i drugiej) gry. W Japonii Danganronpa: Another Episode ukaże się 25. września i należy mieć nadzieję, że mieszkańcy Ameryki Północnej i Europy też wkrótce będą mieć okazję się z nią zapoznać, bo pierwsza i druga Danganronpa wydają się być sukcesem wydawniczym NISy.

4 myśli na temat “Jeszcze więcej rozpaczy, czyli Danganronpa: Another Episode

  1. Czytałam o tej grze, kind of want, ale z drugiej strony jakoś nie mogę nawet pierwszej części ukończyć, bo trochę mi żal Mondo, a trochę trzecia sprawa jest mocno nieciekawa, a trochę jeszcze lękam się czwartej, bo Sakura najlepsza postać ;_; Więc, no, nawet dwójki jeszcze nie kupiłam. Ale widziałam trailer i jak też parskłam z tego tłustego Byakuyi xD

    1. Trzecia sprawa jest dopiero ciekawa, kiedy się ją ukończy, pamiętam. Piętnaście razy powtarzają to, co gracz widział na własne oczy. Pozostałe rozdziały o wiele lepiej im wyjszły były. Miałaś mega psuję w postaci kupowatego animu, więc rozumiem brak motywacji. :( Sama odliczam dni do dwójki, bo być może mam leciutką obsesję na punkcie tej serii.

      1. Actually animu mnie uratowało, bo od tych plot twistów dostałabym zawału w bardziej immersyjnym medium. A to by się mogło źle skończyć dla Vity mojego Jacka :| Dlatego też tej drugiej części się trochę lękam, bo znam dosłownie jeden spoiler i to wszystko xD

  2. Nadszedł ten dzień :D

    Pozostaje tylko czekać na trójkę i tłumaczenie Kirigiri. Oficjalnym tłumaczeniem Zero też bym nie pogardził, obecne jest, delikatnie mówiąc, nierówne.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s