Aksys Games wydaje nie-Personę – Mind Zero!

mind zeroVita powolutku staje się nowym PSP dla RPGów. Znaczy się trafiają tu najdziwniejsze, niszowe gry, które można by zastąpić starociami, które konsola jest w stanie emulować i nikt by specjalnie nie płakał. Po Conception II od Atlusa, Aksys Games uszczęśliwia nas Mind Zero – tanią podróbką Persony pomieszanej z Jojo’s Bizarre Adventure.

Mind Zero zostało wydane przez niejakie Acquire (Tenchu, Shinobido) w 2013 roku i chyba nawet nie próbowano ukrywać, że ta gra to podróbka co bardziej przenośnych Person. Rzecz dzieje się we współczesnej Japonii, bohaterami są nastolatkowie posiadający poniekąd magiczne moce, a gdzieś po drodze plączą się dwaj policjanci – weteran i żółtodziób. O ile jednak w Personie można robić coś poza zabijaniem stworków, to Mind Zero stawia na fabułę i poza trybem zwiedzania lochów czy mapki miasta zmienia się w Visual Novel z krwi i kości.

Mind-Zero

Niewiele mi wiadomo o fabule, streszczenie od Aksys brzmi następująco: główny bohater, Kei, zyskuje moc Pers– “Mind”, która pozwala mu na przyzywanie magicznej, gołej pani. Kei spotyka na swojej drodze ludzi o podobnych zdolnościach i, ukrywając się przed władzami, razem starają się dowiedzieć jak najwięcej o swoich nowych mocach.

Mind Zero jest dungeon crawlerem z turowym systemem walki. Poruszanie się ma miejsce z punktu widzenia pierwszej osoby, ale walka odbywa się przy udziale trójwymiarowych modeli postaci. Gra ma mnóstwo voice actingu, a w wersji oryginalnej można doszukać się znanych nazwisk, ciekawi mnie więc jak będzie brzmieć wersja anglojęzyczna. Obawiałam się, że ze względu na ilość dialogów Aksys odstąpi od robienia dubbingu, ale wygląda na to, że się myliłam.

Mind-Zero

Nie rozumiem dlaczego Aksys zdecydowało się na wydanie Mind Zero – w Japonii gra dostała średnie recenzje, miernie się sprzedała, no i nie prezentuje sobą niczego niezwykłego. Być może widzą w tej grze coś więcej niż ja. Przekonamy się o tym już w połowie roku, bo jak chwalą się co poniektóre sklepy, Mind Zero będzie do kupienia już w maju 2014. Europa dostanie tylko wersję cyfrową.

2 myśli na temat “Aksys Games wydaje nie-Personę – Mind Zero!

  1. Magiczna, goła pani <3
    Faktycznie, idealna zżyna z przenośnych SMT. Co do voice actingu – jeśli się da, to zawsze staram się korzystać z oryginalnych ścieżek dźwiękowych. Angielski dubbing zbyt często popsuł mi przyjemność z grania.

    1. Jak wszyscy wiemy magiczni, goli ludzie są najlepszymi Personami, więc gratulacje!

      Być może za dużo się naoglądałam animu za młodu, bo teraz z pewnymi wyjątkami (pt. Sugita) nie mam siły do tych głosowych stereotypów, które wyczyniają seiyuu i prawie zawsze wybieram dubbing.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s