Najpiękniejsze zimowe miejsca w (japońskich) grach

banner-zimowe miejsca w grachTegoroczny grudzień pozbawił nas radości z hasania po zaspach i odmrażania sobie kończyn, co na pewno w jakiś sposób odbiło się na klimacie świąt. Nie wiadomo też jak aura będzie się kształtować w dalszych miesiącach. Na całe szczęście dla wielbicieli zimy śnieg w grach jest permanentny, czysty i nie utrudnia dojazdów do pracy czy szkoły, dlatego chciałabym dzisiaj zabrać Was na wycieczkę po moich ulubionych zimowych lokacjach w grach. Weźcie zatem do ręki kubek dowolnie wybranego gorącego trunku i chodźmy!

Valkyrie Profile – Forest of Woe

vp_forest_of_woe_winter_4

Niewiele jest tak pięknych widoków jak ośnieżony las. Gołe drzewa zostają przykryte białym puchem, a dotychczas bure ścieżki stają się bielutkie. Dotychczas spokojny las staje się na czas zimy absolutnie cichy. Takie wrażenie odnosi się także podczas przemieszczania Lasu Żałości (czy jak go sobie nie przetłumaczycie) w Valkyrie Profile, w którym panuje sroga zima wywołana aktywnością demonów. Midgard w Valkyrie profile jest ponury, dlatego również zima sprawia tam wyjątkowo groźne wrażenie.

vp_forest_of_woe_winter_1 vp_forest_of_woe_winter_2 vp_forest_of_woe_winter_3

Resonance of Fate – Silver Canyon

rof_silver_canyon_1

O ile większość przedstawianych przeze mnie miejsc sytuuje się w klimatach fantasy, to Silver Canyon z Resonance of Fate spokojnie mógłby znaleźć się w wielu współczesnych miastach. Srebrny Kanion jest “lodówką” dla bogatych mieszkańców futurystycznej wieży, na której toczy się akcja gry. Przez to, że Kanion jest na co dzień zamieszkiwany przez drobnych rzezimieszków, samotne zapuszczanie się w tamte rejony nie jest dobrym pomysłem. Poza nieprzyjemnymi tubylcami, aura także nie sprzyja przebywaniu w tamtym miejscu. Panują tam permanentne przymrozki i zadymka. Także muzyka podkreśla wrogi charakter tego miejsca. Silver Canyon uosabia to, co kojarzy mi się z zimą w mieście – szarość, przeszywający mróz i ciemność, która panuje nawet w środku dnia. Nie jest to może standardowy rodzaj piękna, ale i tak warto go doświadczyć.

rof_silver_canyon_2 rof_silver_canyon_3 rof_silver_canyon_4

rof_silver_canyon_5 rof_silver_canyon_6

Final Fantasy X / X-2 – Gagazet Mountain

ffx-mt-gagazet_4

Góra Gagazet to najwyższe miejsce w całej Spirze i dom Ronso, rasy do której należy jeden z bohaterów Final Fantasy X, Kimahri. Ronso są spokojnym ludem, silnie związanym z honorem i wiarą, a Gagazet otaczają opieką, odstraszając od góry nieproszonych gości. Dzięki temu góra pozostaje w naturalnym stanie nawet po zakończeniu epoki pielgrzymek w Final Fantasy X-2. Gagazet przesiąknęła kulturą Ronso – jest surowa, ale i spokojna. Panują tam groźne warunki, ale podchodząc do góry z szacunkiem, można ją bezpiecznie przemierzyć.

ffx-mt-gagazet_1 ffx-mt-gagazet_5 ffx-mt-gagazet_6

ffx-mt-gagazet_2 ffx-mt-gagazet_3

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s