Conception II: Children of the Seven Stars – zapowiedź

Conception IIAtlus postanowił wydać na rynku amerykańskim grę, w której jednym z celów gracza jest spłodzenie magicznych dzieci. Czy naprawdę muszę cokolwiek dodawać? No dobra, dobra.

Conception II: Children of the Seven Stars to sequel Koncepcji wydanej na Playstation Portable przez firmę Spike Chunsoft. To właśnie ci ludzie są odpowiedzialni za stworzenie mojej ulubionej wizualnej noweli, Danganronpy. Jeśli wierzyć osobom, które grały w oryginalną grę, Conception była grywalna i, co ważniejsze, wyśmiewała seksualizację w grach. Druga część gry co prawda nie ma tak pozytywnych recenzji, ale nie należy tracić nadziei, prawda…?

Conception IITe kurduple są wynikami tytułowego Poczęcia. Gratulacje!

W grze jesteśmy Uczniem, czyli osobą, która ma wrodzone zdolności walczenia z potworami. Żeby jednak wykorzystać te zdolności, Uczniowie muszą jednać swoje siły poprzez tworzenie Gwiezdnych Dzieci. Obawiam się jednak, że tytułowa koncepcja jest mocno teoretyczna i sterylna, więc nie napalajcie się zbytnio.

Duża część gry polega na poznawaniu ewentualnych matek swoich przyszłych dzieci i umacnianie relacji z nimi. Poza tym będzie się biegać po kolorowych lochach i zabijać stworzenia w systemie turowym. Wizualnie i dźwiękowo jest w porządku, najbardziej wyróżniają się kolorowe rysunki postaci.

Conception II charactersNie są najgorsze, co nie?

Conception II będzie do kupienia w przyszłym roku za 39,99$ na 3DSa i Vitę (zarówno fizycznie, jak i wirtualnie). Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zaintrygowana. Nie wiem czy na tyle, żeby płacić pełną cenę, ale na pewno tyle, żeby obserwować rozwój pociechy Atlusa. 

Jedna myśl na temat “Conception II: Children of the Seven Stars – zapowiedź

  1. Pomysł kojarzy mi się z Agarest: Generations of War wydany niedawno na Steam’a. Chciałem o nim napisać reckę, ale poddałem się, ta gra ciągnie się w nieskończoność.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s