Co tam panie u: Persona 5 i Atlus!

Persona 5 countdown Niedziela 24. listopada 2013 roku przejdzie do historii jako dzień jednego z najpiękniejszych aktów trollingu przez producentów gier. Atlus zamiast po ludzku ogłosić premierę swoich nowych gier na łamach magazynów, odpalił wielomiesięczną i wielomedialną akcję marketingową. Efektem są łzy, zgrzytanie zębami i Persona 5 na Playstation 3 w 2014 roku.

O tym, że tego dnia będzie miało miejsce jakieś Personowe ogłoszenie wiedzieliśmy już we wrześniu. Atlus rozpoczął odliczanie do wielkiego wydarzenia dwa dni wcześniej, przeplatając je scenkami z Persony 3 i 4. Najczęściej były to przypomnienie głównych bohaterów lub przydługie wykłady nauczyciela z czwartej gry. Ostatecznie jednak odliczanie dobiegło końca i Atlus ogłosił (po uprzednim zasłanianiu trailerów przez przeuroczą starszą panią) następujące gry:

Persona Q: Shadow of the Labyrinth (3DS)

W roli głównej postaci z Persony 3 i 4, reżyseria Daisuke Kaneda (Etrian Odyssey 4). Bohaterowie będą przemierzać tytułowy labirynt i walczyć z przeciwnościami losu w postaci potworów i innych robaczków. Japońska premiera będzie miała miejsce 5. czerwca 2014 roku.

Persona Q 3DSPersona Q 3DS Persona Q 3DS Persona Q 3DS Persona Q 3DS Persona Q 3DS

Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Hold (PS3)

Kontynuacja Persony 4 Areny. O tym cudzie wiadomo było od jakiegoś czasu, ogłoszenie dotyczyło wersji na Playstation 3. Do dotychczasowych postaci dołączają Junpei Iori i Yukari Takeba z Persony 3 oraz nowa postać, niejaki Sho Minazuki. Trailer przedstawia Cienie wszystkich dotychczasowych postaci oraz przebłysk Adachiego z Persony 4. Premiera w lecie 2014 roku.

Persona 4: Dancing All Night (Vita)

Gra rytmiczna stworzona przy współudziale Dingo, studia odpowiedzialnego za Project Diva. W roli głównej protagonista Persony 4, towarzyszą mu Rise Kujikawa i nowa postać, Kanami. Premiera jesienią przyszłego roku.

Persona 4: Dancing All Night Persona 4: Dancing All Night Persona 4: Dancing All Night Persona 4: Dancing All Night Persona 4: Dancing All Night Persona 4: Dancing All Night

Persona 5 (PS3)

Znamy motyw przewodni gry oraz przylbliżoną premierę: zima 2014 roku. Potwierdzają się też przypuszczenia, że rzecz znowu będzie dotyczyła uczniów szkoły średniej. Szczegóły wkrótce!

Pełne nagranie z wydarzenia możecie obejrzeć pod tym linkiem. Warto o tyle, że można zobaczyć więcej na temat nowych gier niż w oficjalnych trailerach (nie dotyczy Persony 5).

Impreza była przednia, przeżycia niezapomniane, gardło nie przestaje mnie boleć. Żałujcie, jeśli nie widzieliście tego, co działo się w internetach. Tymczasem grzejcie konsolki i nie pozbywajcie się wysłużonego Playstation 3! Wygląda na to, że 2014 będzie rokiem Persony.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s