Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky – zapowiedź

atelier eschatology

Atelier Ayesha, czyli moja pierwsza przygoda z moe dziewczynkami parającymi się alchemią, bardzo mi się podobała. Gra była śliczna, urocza i fajnie się w nią grało. Tecmo Koei nie porzuca serii Atelier i już w marcu będziemy mieli okazję poznać przygody nowych bohaterów!

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky jest kolejną grą z serii przeznaczoną na Playstation 3 i posiada aż dwoje protagonistów. Pierwsza jest różowowłosa istotka o imieniu Escha, a towarzyszy jej bishounen jak stąd do wieczności o imieniu Logy. Po wybraniu głównego bohatera mają czekać nas odmienne przygody i historie, ale nie spodziewałabym się niczego wielkiego – w końcu to Atelier.

atelier escha logy

Streściłabym Wam wstęp fabularny, ale nie ma to większego sensu. W Atelier rzadko kiedy chodzi o historię, a o wątki poboczne. Zatem nasi główni bohaterowie, ratując świat (tym razem pod przykrywką departamentu, w którym pracują) poprzez naukę, spotkają na swojej drodze mnóstwo mniej lub bardziej przyjaznych postaci, z którymi będą rozwijać swoje znajomości przez kolejnych kilka lat. Jak zwykle w ciągu tego czasu będziemy musieli osiągnąć zadany nam przez grę cel, aby zdobyć jedno z kilku możliwych zakończeń. Czas, zgodnie z tradycją Atelier, upływa nam w formie kolejnych dni, które powinniśmy jak najpożyteczniej spędzić.

Gra wygląda prześlicznie. Projektami postaci ponownie zajął się Hidari, a Gust popracował nad tym, żeby jego prace prezentowały się w trójwymiarze jeszcze lepiej. Już w promocyjnych filmikach widać, że modele postaci są jeszcze bardziej szczegółowe i poprawiono ich kłapanie dziobami na bardziej znośne niż to obecne w Atelier Ayeshy.

atelier escha logy Threia

Świetnie ubrani panowie w średnim wieku zostają zastąpieni swoimi krewnymi.

Cała gra jest lekko odświeżona w stosunku do poprzedniczki. Mapa świata wygląda inaczej, alchemia jest jeszcze bardziej usprawniona, a i system walki wydaje się być ciekawszy niż w Ayeshy, chociażby ze względu na możliwość używania aż sześciu postaci w trakcie potyczek. Takie drobne poprawki sprawiają, że Gust należy do czołówki moich ulubionych twórców gier – ich dzieła nie są wybitne, ale studio pracuje nad nimi na tyle konsekwentnie, że kiedyś mogą dosięgnąć tego poziomu.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky pojawi się w Europie już w 7. marca 2014 roku. Jeśli chcecie odpocząć od nadętych fabuł pełnych superbohaterskich postaci, to warto zwrócić uwagę na ten tytuł. Atelier ma bardzo specyficzny urok, któremu warto się poddać!

Ciekawostka: Jeśli by przeczytać Escha & Logy po japońsku, wychodzi nam Escha to Logy, czyli eschatology. Okazuje się, że eschatologia to doktryna religijna zajmująca się rzeczami ostatecznymi. Niemalże Evangelionem nam tu zajechało!

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s