The Legend of Heroes: Trails in the Sky SC – zapowiedź

Z cyklu: wielkie powroty do przeszłości, z martwych powstał projekt Trails in the Sky! O zawiłej historii tych gier możecie poczytać w jednym z moich wcześniejszych tekstów, a tymczasem popiszczmy nad faktem kontynuacji wielkiej Falcomowej przygody!

The Legend of Heroes: Trails in the Sky zostało wydane po angielsku w 2011 roku przez XSEED i sprzedało się… umiarkowanie. Mówiąc ‘umiarkowanie’ mam na myśli, że ilość włożonej pracy w projekt nie zwróciła się w satysfakcjonujący sposób. TitS jest niesamowicie długą grą, a drugi rozdział tej historii przebija ją pod tym względem dwukrotnie. Nic dziwnego, że wielu ludzi postawiło na tym przedsięwzięciu krzyżyk. Żadna firma nie chciała się podjąć tego zadania wcześniej, dlaczego więc miałoby się to zmienić?

Okazuje się, że na ratunek Trails in the Sky przyszło Carpe Fulgur, maleńka firma, której wyrób zdarzyło mi się już tu kiedyś opisać. Jak pisze szef tego przedsięwzięcia, na poprzednich tytułach zarobili tyle, że nie musieli się martwić o przyszłość i zgłosili się do pomocy przy TitS, które było na ich radarze od dawien dawna. XSEED może i wyda Second Chapter, ale to Carpe Fulgur jest odpowiedzialne za większość lokalizacji tej gry. Pamiętajcie o tym przy następnej wyprzedaży na Steamie!

Sama gra jest kontynuacją opowieści, która pojawiła się na zachodzie przed dwoma laty. Powracają więc bohaterowie znani z pierwszego tytułu, a i system oraz grafika nie zmieniły się w zbyt dużym stopniu. Lepiej jest myśleć o tych dwóch grach jak o Kill Billu i Personie 2 – stanowią dwie części całości i nie bardzo jest sens brać się za jedną bez drugiej. O ile jednak First Chapter rozkręcało się w straszliwie powolnym tempie, to Second Chapter ma być ciekawe już od samego początku.

Jeśli sprawiam wrażenie, że kręcę, to bingo – dość wcześnie przestałam grać w pierwszą grę, nie chcąc czekać nie wiadomo ile po jej zakończeniu na kontynuację. Jak więc widać moje lenistwo i wiara okazały się być słuszne – The Legend of Heroes: Trails in the Sky SC nareszcie trafi do anglojęzycznych fanów w 2014 roku na Steam oraz Playstation Network. Do tego czasu wypatrujcie pierwszej gry, która ma się pojawić na platformie Valve już w zimie!

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s