Shin Megami Tensei IV – zapowiedź

Czuję się nieswojo odnosząc się do Shin Megami Tensei bez dwukropka i podwójnego podtytułu. Ciągle też nie bardzo mogę uwierzyć, że już lada moment zagramy w czwartą część serii. Właściciele 3DSów ze wszystkich regionów, radujcie się, albowiem na Waszą konsolkę zmierza kolejny fantastyczny jRPG!

Shin Megami Tensei: Nocturne jest jedną z moich najulubieńszych gier ze względu na to, że nie traktuje gracza jak skończonego kretyna. Jest tam inteligentna (choć minimalistyczna) fabuła, przyzwoity stopień trudności i ciekawe rozwiązania estetyczne, w tym unikalnie ponury cell-shading. Czwarta część serii co prawda odchodzi od tego ostatniego, ale szaleje pod innymi względami. Będzie tu pełny voice-acting, animowane wstawki oraz portrety postaci i soundtrack, który ma mieć ponad sto nagrań. Możecie zgadywać, która z wymienionych rzeczy najbardziej mnie ekscytuje.

Czwarte Shin Megami Tensei wprowadza nowość: moe postaci. Dotychczas monopol miały demony.

Po grze można się spodziewać charakterystycznej dla serii problematyki etycznej. Pewne jest też to, że będziemy dzielić bitewny los z demonami. Powracają system Press Turn oraz fuzja demonów, podczas której nareszcie będzie można dobierać umiejętności wedle widzimisię. Znika za to wpływ faz księżyca, który pojawiał się w serii w niemal wszystkich grach.

Póki co moim ulubionym aspektem SMT IV jest interfejs, który wybrał złoty środek pomiędzy siermiężnością i funkcjonalnością Nocturne, a atrakcyjnym wyglądem rozmaitych Person. Szczególnie podoba mi się wdrożenie okienek informacyjnych w środowisku. Fajne jest też to, że ekwipunek odzwierciedla się w wyglądzie postaci, więc jeśli nie podoba Wam się wygląd naszego herosa, to możecie go zasłonić jakimś hełmem czy inną chustą.

Na przykład!

Czwarte Shin Megami Tensei wygląda fantastycznie i chyba tylko śmierć głodowa powstrzyma mnie od zagrania w to cudo. Gra pojawi się w każdym regionie, w Stanach 16. lipca, a w Europie w bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s