Dragon’s Crown – zapowiedź

Wydarzeniem tego tygodnia jest zapowiedziana anglojęzyczna premiera czwartego Shin Megami Tensei, ale jeszcze zdążę się tym pozachwycać. Dzisiaj pocieszę się długo oczekiwanym Dragon’s Crown. Gra wzbudza ogólny zachwyt i ślinotok, a okazjonalnie oburzenie. W końcu nic tak nie bulwersuje jak cycki.

Oryginalnie Dragon’s Crown zapowiedziano podczas E3 2011, ale od tego czasu twórcy gry, czyli firma Vanillaware totalnie się zaplątała. Skończyło się to między innymi odwołaniem angielskiej wersji Grand Knights History i przejęciem Dragon’s Crown przez Atlusa. Wygląda jednak na to, że państwo się ogarnęli i parę tygodni temu nareszcie pokazali trochę materiałów z gry.

Każda z postaci ma własny styl i umiejętności. Jestem rozdarta między tym panem, a elfką.

Dragon’s Crown jest skonstruowane jak tradycyjna arcade’owa bijatyka z przesuwającym się ekranem. Różnica polega na tym, że graficznie jest ciut bardziej wysublimowane, a i umiejętności naszych postaci są trochę bardziej skomplikowane niż nawalanie pięściami. Do wyboru mamy sześć niedorzecznie zaprojektowanych postaci: wojownika, amazonkę, elfkę, czarodziejkę, magika i karła. Gra nie sprawia wrażenia zbyt ambitnej fabularnie, radość ma płynąć z obserwowania wpływu grawitacji na nasze postaci oraz trybu online.

Dragon’s Crown wygląda spektakularnie. Te postaci, tła, animacje! Wszystko to polane muzyką od Basiscape, czyli Hitoshiego Sakimoto i jego bandy. Nie mogę się doczekać. Japońska premiera gry ma mieć miejsce 25. lipca, a anglojęzyczna wersja ma pojawić się szeroko rozumianym latem. Wygląda na to, że dobrze jest być w tym roku właścicielem PS3.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s