Poekscytujmy się: Corpse Party: Book of Shadows

W Corpse Party (w Japonii znane jako Corpse Party: Blood Covered Repeated Fear) grałam niemal rok temu i wciąż nie znalazłam gry, która by równie efektownie wykorzystywała udźwiękowienie. Kiedy XSEED ogłosiło, że zajmą się kontynuacją, wycięłam hołubca. Z perspektywy czasu i umeblowania była to zła decyzja, ale skupmy się na tym dlaczego Book of Shadows może być znacznie fajniejszą grą niż Blood Covered pierwsze angielskie Corpse Party.

Muszę się przyznać do kłamstwa. Tak naprawdę Book of Shadows nie jest kontynuacją per se. Lepszym określeniem jest rozwinięcie, a jeśli potrzebujecie dziwnego słownictwa – gaiden. W Book of Shadows spotykamy bohaterów z pierwszej gry, ale historia skupia się na wydarzeniach sprzed magicznego rytuału oraz na alternatywnych rzeczywistościach. Twórcy obiecują, że dalszoplanowe postaci dostaną więcej czasu antenowego i lepiej je poznamy, co cieszy, bo były znacznie ciekawsze od faktycznych herosów.

W ramach ciekawostki nie dość, że fizyczna, to jeszcze limitowana edycja gry.

W przeciwieństwie do poprzedniej gry, Book of Shadows jest już pełnoprawną visual novel. Znikają niewielobitowe sprite’y, zamiast tego dostajemy punkt widzenia pierwszej osoby i rozgrywkę typu point-and-click. Osobiście bardzo się cieszę z takiego rozwiązania, bo nie lubiłam eksploracji w pierwszej grze. Może tym razem się czegoś przestraszę?

Corpse Party: Book of Shadows pojawi się na Playstation Network podczas bliżej nieokreślonej “zimy”. Podejrzewam, że będzie sprzedawana w cenie zbliżonej do pierwszej gry (19,99$/14,99€). Ostrzę ząbki w oczekiwaniu na kolejną krwawą imprezę!

2 myśli na temat “Poekscytujmy się: Corpse Party: Book of Shadows

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s