Zero Escape: Virtue’s Last Reward – zapowiedź

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors na DSa jest jedną z moich najulubieńszych interaktywnych noweli. Ma interesującą fabułę, barwne postaci i jest barrrrdzo dobrze napisana. Nic więc dziwnego, że na wiadomość o następcy tej gry zaczęłam cierpieć na ślinotok i wciąż nie do końca go opanowałam!

Zero Escape: Virtue’s Last Reward, w oryginale Extreme Escape Adventure: Good People Die/To Become a Good Person (nieprzetłumaczalne gry słów go!) ma wersje na 3DSa i Vitę. Co prawda nie jestem przekonana do trójwymiarowych modeli postaci, które zastąpią w tej grze sprite’y, ale dla złagodzenia tego bólu wprowadzono voice acting. Jeśli macie awersję do angielskiego dubbingu, to europejska edycja gry będzie zawierać tylko japońską ścieżkę dźwiękową. Podczas gdy amerykańska daje możliwość wyboru… Dobra robota, Rising Star Games.

Głównym bohaterem znowu jest młody człowiek, który zostaje porwany przez zamaskowanego zbira i trafia do odosobnionego miejsca. Tak jak ostatnio, głównemu bohaterowi towarzyszy kolorowa banda, która jest ze sobą bardziej związana, niż mogliby przypuszczać. W międzyczasie będą intrygi, mordercze króliki i przedziwne projekty postaci.

Kinu Nishimura jest cudowna.

Jak na dobry sequel przystało, w grze jest więcej dramatów i zakończeń. Tych ostatnich ma być aż dwadzieścia cztery, co niesamowicie mnie cieszy. 999 miało ich tylko sześć, ale (prawie) każde było na swój sposób straszne i intrygujące. Ostatnim razem bohaterowie uciekali z pomocą matematyki, tym razem nacisk położny jest na relacje z innymi uczestnikami gry. Bransoletki, które mają założone na nadgarstki, tym razem symbolizują ilość punktów, które posiada gracz. Wygrywa i ucieka ta osoba, która będzie mieć ich dziewięć. Jeśli ktoś zostanie bez punktów, dostaje śmiertelny zastrzyk.

Amerykańska wersja gry jest już dostępna na obie konsole, a europejska będzie mieć premierę 16. listopada. Jeśli chcecie mieć przykład dobrze zrobionych visual novel, to 999 i jego kontynuacja to świetny start.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s